Wycieczka 5 i 6 latków do Krainy Rumianku

28 marca grupy III i IV wyjechały na wycieczkę do Hołowna w gminie Podedwórze gdzie znajduje się Ośrodek Edukacji Regionalnej "Kraina Rumianku". Przedszkolaki na chwilę przenieśli się w czasie do przeszłości. Dzięki opowieściom i zajęciom, w których uczestniczyły mogły poznać jak żyli, pracowali, odpoczywali nasi przodkowie. Dzieci uczestniczyły w zajęciach i warsztatach "od ziarenka do chleba", gdzie dowiedziały się od podstaw jak wiele trzeba było włożyć ciężkiej pracy, by móc cieszyć się chlebem. Samodzielnie, ale pod okiem pracowników ośrodka  z mąki, o której dowiedziały się tak wiele a w szczególności tego jak ją pozyskać dzieci robiły rogaliki z marmoladą, które upieczone zostały w dawnym piecu chlebowym. Następnie zobaczyły dawne narzędzia domowe, urządzały pranie tarą, prasowały zabtykowymi żelazkami, maglowały, ubijały masło. Wielką atrakcją okazała się krowa :) którą dzieci musiały wydoić :) Niektóre przedszkolaki wróciły z zamiarem kupna krowy :) Na zakończenie zjedliśmy pyszne kiełbaski i nasze rogaliki. Wycieczka była SUPER, wróciliśmy pełni wrażeń :)