Company Logo

PL - Time

Kto jest Online

Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.

Minął marzec...

 17.03.2021r Dzień św Patryka, który obchodzimy 17 marca, jest świętem narodowym Irlandii, W naszym przedszkolu również dzieci ze wszystkich grup miały okazję zapoznać się z tradycjami irlandzkiego święta. Przedszkolaki zaznajomiły się z symbolami tej Zielonej Wyspy, takimi jak trójlistna koniczyna, kolor zielony, flaga i godło Irlandii oraz osobą Św. Patryka.

zdjęcia

21 marca - Dzień Kolorowych Skarpetek Kolorowym symbolem tego dnia jest założenie skarpetek „nie do pary" (kolorowe skarpety, koniecznie nie do pary to symbol zespołu Downa – symbol niedopasowanych chromosomów; symbol niedopasowania społecznego).21 marca świętujemy Światowy Dzień Zespołu Downa. Jest to święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych. Data 21. 03. jest symboliczna i nie jest też przypadkowa. Osoby z Zespołem Downa charakteryzuje bowiem istnienie dodatkowego – 3 chromosomu bądź jego fragmentu w 21 parze chromosomów.

W tym roku 21 marca wypada w niedzielę, dlatego „Dzień kolorowej skarpetki" w grupie III - Biedronek zorganizowaliśmy on - line. Do akcji przyłączyły się wszystkie panie oraz dzieci wraz z rodzicami i rodzeństwem. Zaangażowano również domowe zwierzaki! Kolorowe skarpetki były wyrazem radości, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa. Bardzo dziękujemy rodzicom za zaangażowanie!

zdjęcia

 

 22.03.2021r Dzień Wiosny- Powitanie wiosny to dla każdego przedszkolaka wyjątkowe wydarzenie. Ogromne emocje wśród naszych dzieci, wzbudziły już same przygotowania, które rozpoczęliśmy dużo wcześniej niż kalendarzowe nadejście wiosny. Podczas licznych spacerów, szukaliśmy oznak nowej pory roku, poznaliśmy wiersze i piosenki o tematyce wiosennej. Wreszcie nadszedł oczekiwany dzień... W dniu 22 marca zaraz po śniadaniu dzieci z wszystkich grup wyruszyły na plac przedszkolny aby okrzykami pożegnać kukłę Marzannę – symbol odchodzącej zimy i powitać i zaprosić do nas Panią Wiosnę.

zdjęcia

Ponieważ w tym roku Święta Wielkanocne będą na początku kwietnia my już pod koniec marca pomyśleliśmy o wielkanocnych dekoracjach. Każda sala pięknie się przystroiła. Jest wiosennie i świątecznie. Można nawet poczuć zapach wielkanocnych mazurków...

zdjęcia

Myślami wybiegamy do kwietnia ciekawi, co nam przyniesie...
Copyright©2012/P.Wróblewsk-Powered by Joomla!®. Designed by: free hosting solutions cheap reseller hosting Valid XHTML and CSS.