Company Logo

PL - Time

Kto jest Online

Odwiedza nas 31 gości oraz 0 użytkowników.

Spotkania z muzyką

29 października przedszkolaki miały okazję poznać saksofon altowy. Z instrumentem muzycznym zapoznała dzieci Mała Filharmonia Rozwoju. Podczas zajęć dzieci przenoszone są w świat baśni, której towarzyszy muzyka grana na żywo. Ćwiczenia ruchowo - muzyczne aktywizują dzieci, a spotkania z muzyką wprowadzają elementy koncertu muzyki klasycznej.

O bocianach

  16 marca nasze przedszkole odwiedził znany przyrodnik Ireneusz Kaługa - przedstawiciel Grupy Ekologicznej. Opowiadał dzieciom o bocianich zwyczajach oraz ich dalekich podróżach. Przedszkolaki z zafascynowaniem ogladali prezentację, na której zobaczyły jak wyglądają pisklęta w gnieździe oraz jak się je obrączkuje. Dowiedziały się również dlaczego się je chroni oraz jakie są zagrożenia. Na zakończenie dzieci mogły naśladować głosy ptaków.

DSCF3939

DSCF3945

DSCF3952

 

ZDJĘCIA

Zakończenie roku szkolnego

  27 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego połączone z pożegnaniem dzieci odchodzących do szkoły. Zaprezentowały one bogaty program artystyczny. Przedszkolaki z młodszych grup wierszem i piosenką witały wakacje. Wszystkie dzieci otrzymały nagrody książkowe, a dzieci kończące edukację przedszkolną również dyplomy ukończenia przedszkola. Na uroczystość przybył wójt Gminy Sarnaki Andrzej Lipka oraz ks. Łukasz Suszko. Pani dyrektor Beata Czarnecka serdecznie podziękowała za całoroczną współpracę. Podziękowania były również ze strony rodziców za opiekę nad dziećmi i życzenia miłych wakacji.

Przedszkolaki w bibliotece

  18 czerwca "Krasnoludki" i "Biedronki" odwiedziły bibliotekę w Sarnakach. Dla większosci z nich była to pierwsza wizyta. Dzieci dowiedziały się co należy zrobić by stać się czytelnikiem oraz w jaki sposób należy zachowywać się w bibliotece. Przedszkolaki z zaciekawieniem oglądały kolorowe książeczki, rozbudzając w ten sposób zainteresowania czytelnicze.  Zdjęcia wkrótce.

Wycieczka do Indiańskiej Wioski

DSCF2126


16 czerwca przedszkolaki ze wszystkich grup wyjechały dwoma autokarami na wycieczkę do Indiańskiej Wioski w Borzychach. Wycieczkę zorganizowała i zasponsorowała Rada Rodziców naszego Przedszkola. Celem wycieczki było przybliżanie indiańskiej kultury najmłodszym. Wioska jest imitacją obozowiska Indian z Wielkich równin Ameryki Północnej. Dzieci zobaczyły jak wygląda indiański namiot - tipi. W jednym z nich była wystawa strojów, broni i sprzętu codziennego użytku. Przedszkolaki pod czujnym okiem instruktorów strzelały z łuku, rzucały włócznią, pokonywały indiański tor przeszkód, z pomalowanymi buźkami uczyły się indiańskiego tańca. Na koniec zjadły upieczone na ognisku kiełbaski. 

DSCF2263

DSCF2214


W drodze powrotnej wstąpiliśmy na farmę strusi i innych zwierząt. Dzieci mogły nakarmić konia, złapać królika, kaczkę, kurę oraz pogłaskać kozę. Zmęczeni i zadowoleni wróciliśmy do przedszkola. 

DSCF2276

DSCF2288


ZDJĘCIA


Przedszkolaki w Nadleśnictwie

 DSCF2065


11 czerwca wszystkie dzieci z naszego przedszkola udały się na wycieczkę przyrodniczą do Nadleśnictwa w Sarnakach. W parku mogły podziwiać piękno różnej roślinności. W sali edukacyjnej obejrzały eksponaty zwierząt, o których ciekawie opowiadał pan leśniczy. Podglądały też dziki i daniele w zagrodzie koło siedziby nadleśnictwa.


DSCF2079

DSCF2101       


ZDJĘCIA


50-lecie Przedszkola

Obchody jubileuszowe rozpoczęły się już 1 czerwca Mszą Św. w kościele parafialnym w Sarnakach, w której licznie uczestniczyły przedszkolaki, rodzice oraz pracownicy przedszkola.

 

DSC 0374

 

6 czerwca oficjalnego otwarcia Złotego Jubileuszu dokonała pani dyrektor Beata Czarnecka serdecznie witając zaproszonych gości i wszystkich zebranych. Gościem honorowym był ks. bp. diecezji drohiczyńskiej Tadeusz Pikus. Na uroczystość przybył dziekan sarnacki ks.prałat Andrzej Jakubowicz oraz inni kapłani. Współgospodarzem jubileuszu był wójt Gminy Sarnaki Andrzej Lipka. Wśród gości byli: starosta powiatu łosickiego Czesław Giziński i wicestarosta Mariusz Kucewicz oraz przedstawiciele samorządu powiatowego: Grażyna Kasprowicz i Marek Banicki, Sylwia Osipiuk - dyrektor Kuratorium Oświaty Delegatury w Siedlcach oraz Bożena Piesio - wizytator, Marcin Hawryluk w imieniu posła Krzysztofa Tchórzewskiego oraz senatora Waldemara Kraski, Bogumiła Bahniuk - dyrektor PPP w Łosicach, przedstawiciele ZNP: Dariusz Chomiuk i Małgorzata Kryńska, Małgorzata Wawryniuk - sekretarz gminy oraz Adam Wawryniuk - przewodniczący Rady Gminy, Czesław Domański i Krystyna Stasiuk - radni, Marian Waszczuk - były wójt gminy Sarnaki, OSP, dyrektorzy i przedstawiciele placówek oswiatowych, oraz instytucji współpracujących z przedszkolem, byli pracownicy przedszkola między innymi Teresa Wieczorek, która pełniła funkcję dyrektora około 20 lat. Po przywitaniu zebranych głos zabrał ks. bp. Tadeusz Pikus, starosta łosicki Czesław Giziński, przewodnicząca Rady Powiatu Grażyna Kasprowicz, Sylwia Osipiuk, wójt Andrzej Lipka oraz Anna Jurzyk, która dziękowała pani Stasi Jędrzejuk - długoletniej nauczycielce przedszkola. 

 

DSC 0559

DSC 0761

 

Po dorosłych przyszedł czas na dzieci. Część artystyczna zaaranżowana była w formie wspomnień z kolejnych dekad począwszy od lat sześćdziesiątych, w których powstało nasze przedszkole, do dziś. Dzieci wierszem, piosenką i tańcem przedstawiły jak zmieniało się życie przedszkolne na przestrzeni 50 lat. Występy dzieci uświetnił kwartet wokalny Autem Firmasti - absolwenci naszego przedszkola.

 

DSC 0577

DSC 0546

DSC 0657

 

Niespodzianką było 50 kolorowych balonów wypuszczonych w niebo oraz tort urodzinowy, krojenie którego rozpoczął ks. biskup. W trakcie uroczystości dzieci wręczyły gościom drobne upominki, a rodzice okolicznościowe odznaki z logo przedszkola. Podczas części artystycznej wyświetlana była prezentacja multimedialna jako historia przedszkola w pigułce. Przeszłość przedszkolną bardziej szczegółową można było poznać oglądając wystawę fotograficzną. Na zakończenie jubileuszowych obchodów zaproszeni goście udali się na obiad, a w ogrodzie przedszkolnym rozpoczął się festyn rodzinny w ramach kampani "Postaw na rodzinę".

 

DSC 0728

DSC 0753

 

Organizacją zabaw dla dzieci zajmowało się Centrum Zabawy i Nauki "Inny Świat" z Białegostoku. Dzieci mogły bawić się na dmuchanym zamku, poskakać na trampolinie, pomalować buzię, pograć w gigantyczne gry i inne atrakcje. W kawiarence pod chmurką można było posilić się grilowaną kiełbaską, ciastem upieczonym przez rodziców oraz owocami.

 

DSC 0799

DSC 0781

 

Przygotowania do Złotego Jubileuszu rozpoczęły się dużo wcześniej. Zaangażowani byli wszyscy: dzieci, cały personel przedszkolny z panią dyrektor na czele, rodzice oraz współorganizatorzy i sponsorzy. Dzięki dobrej współpracy uroczystość się odbyła.

    Sponsorzy i współorganizatorzy:

 

Urząd Gminy Sarnaki

"Sokołów S.A."

"Petrodom" Biała Podlaska

"TEMOR - Reklama" Biała Podlaska

Nadleśnictwo Sarnaki

MAC Edukacja 

PPHU "Colorama" Adam i Monika Omelańczuk

Bank Spółdzielczy w Kornicy

KSM Drohiczyn

PHU "Korpol" Sarnaki Mieczysław Korowajczuk,Sławomir Korowajczuk

OSP Rzewuszki

OSP Hołowczyce

PPHU Cezary Czekanowski

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sarnakach

Koło Gospodyń Wiejskich w Chlebczynie

Rozdzielnia Gazu - Biała Podlaska

Zespół Szkół  Sarnaki

Gminny Ośrodek Kultury Sarnaki

Gminna Biblioteka Publiczna Sarnaki

Pracownicy Przedszkola Samorządowego Sarnaki

Rodzice

DZIĘKUJEMY!!!

 

ZDJĘCIA
Copyright©2012/P.Wróblewsk-Powered by Joomla!®. Designed by: free hosting solutions cheap reseller hosting Valid XHTML and CSS.