Company Logo

PL - Time

Kto jest Online

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

Witajcie wakacje

24 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Wszystkie dzieci przedstawiły swoje programy artystyczne. Zaprezentowały umiejętności recytatorskie, wokalne oraz taneczne. Kilkoro starszaków pożegnało przedszkole, aby we wrześniu stawić się w szkole. Pani dyrektor wręczyła im pamiątkowe dyplomy. Wszystkie przedszkolaki otrzymały książeczki od Rady Rodziców. Na zakończenie pani dyrektor Beata Czarnecka życzyła wszystkim miłego wypoczynku.  

zdjęcia

Tańce na Dniach Sarnak

19 czerwca przedszkolaki z grup: Muchomorki, Biedronki oraz Motylki zatańczyły swoje układy taneczne na Dniach Sarnak. Muchomorki zatańczyły kankana, Biedronki przedstawiły "Deszczową piosenkę", natomist Motylki zaprezentowały "Wiosenną cha - chę". Na zakończenie wszystkie dzieci bawiły się w rytm "Krasnoludka".

zdjęcia

Wycieczka do Chatki Baby Jagi

15 czerwca pięciolatki z naszego przedszkola wyjechały na wycieczkę autokarową do Chatki Baby Jagi w Orzeszkowie. Z bliska zobaczyły jak wygląda chatka Baby Jagi. W zaczarowanym świecie bajek dzieci sprawdzały, czy ciepło jest w piecu i czy wygodne posłanie miała Baba Jaga. Oglądały miksturki w skrzypiącej szafie oraz gotowały wspólnie zupę w kotle. Po zwiedzaniu malowały pierniczki, a na zakończenie zajadały się kiełbaskami z ogniska. Pomimo deszczowej pogody wycieczka się udała. Dzieci wyjeżdżały zafascynowane i szczęśliwe. 

zdjęcia

Wyjście do biblioteki

13 czerwca dzieci pięcioletnie z grup: Biedronki i Motylki odwiedziły bibliotekę w Sarnakach. Podczas wizyty dzieci miały możliwość zapoznać się z wyglądem biblioteki. Przedszkolaki przeglądały książki dla dzieci. Wszystkim spodobały się kolorowe książeczki. Pani bibliotekarka opowiadała o zbiorach znajdujących się na półkach oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się także, jak nalezy dbać o książki. Grupa Biedronki odwiedziła również zakład fryzjerski.

zdjęcia

W zagrodzie edukacyjnej

7 czerwca przedszkolaki z młodszych grup odwiedziły zagrodę edukacyjną. Oglądały i dokarmiały kozy, kury, kaczki. Dzieciaki przywiozły ze sobą marchewki i jabłka dla zwierząt. Później w ogródku ziołowym sadziły zioła. Na koniec pani Karolina przygotowała poczęstunek: szarlotka i kompot. Kto chciał, mógł spróbować koziego mleka i sera. Na zakończenie dzieci bawiły się na trampolinie i w piaskownicy.

zdjęcia

Warsztaty muzyczne

9 czerwca odbyły się warsztaty muzyczne prowadzone przez Romana Brochockiego. Pan Roman prezentował dzieciom różne instrumenty muzyczne oraz zagrał na dziewięciu z nich. Przedszkolaki poznawały budowę i pochodzenie instrumentów. Pan Roman grał na: akordeonie, harmonijce ustnej, fletni Pana, okarynie, ligawce, trąbce, banijo, bałałajce oraz sazie.

zdjęcia

 

Dzień Dziecka

1 czerwca obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Dziecka.

zdjęcia
Copyright©2012/P.Wróblewsk-Powered by Joomla!®. Designed by: free hosting solutions cheap reseller hosting Valid XHTML and CSS.