50-lecie Przedszkola

Obchody jubileuszowe rozpoczęły się już 1 czerwca Mszą Św. w kościele parafialnym w Sarnakach, w której licznie uczestniczyły przedszkolaki, rodzice oraz pracownicy przedszkola.

DSC 0374

6 czerwca oficjalnego otwarcia Złotego Jubileuszu dokonała pani dyrektor Beata Czarnecka serdecznie witając zaproszonych gości i wszystkich zebranych. Gościem honorowym był ks. bp. diecezji drohiczyńskiej Tadeusz Pikus. Na uroczystość przybył dziekan sarnacki ks.prałat Andrzej Jakubowicz oraz inni kapłani. Współgospodarzem jubileuszu był wójt Gminy Sarnaki Andrzej Lipka. Wśród gości byli: starosta powiatu łosickiego Czesław Giziński i wicestarosta Mariusz Kucewicz oraz przedstawiciele samorządu powiatowego: Grażyna Kasprowicz i Marek Banicki, Sylwia Osipiuk - dyrektor Kuratorium Oświaty Delegatury w Siedlcach oraz Bożena Piesio - wizytator, Marcin Hawryluk w imieniu posła Krzysztofa Tchórzewskiego oraz senatora Waldemara Kraski, Bogumiła Bahniuk - dyrektor PPP w Łosicach, przedstawiciele ZNP: Dariusz Chomiuk i Małgorzata Kryńska, Małgorzata Wawryniuk - sekretarz gminy oraz Adam Wawryniuk - przewodniczący Rady Gminy, Czesław Domański i Krystyna Stasiuk - radni, Marian Waszczuk - były wójt gminy Sarnaki, OSP, dyrektorzy i przedstawiciele placówek oswiatowych, oraz instytucji współpracujących z przedszkolem, byli pracownicy przedszkola między innymi Teresa Wieczorek, która pełniła funkcję dyrektora około 20 lat. Po przywitaniu zebranych głos zabrał ks. bp. Tadeusz Pikus, starosta łosicki Czesław Giziński, przewodnicząca Rady Powiatu Grażyna Kasprowicz, Sylwia Osipiuk, wójt Andrzej Lipka oraz Anna Jurzyk, która dziękowała pani Stasi Jędrzejuk - długoletniej nauczycielce przedszkola.

DSC 0559

DSC 0761

Po dorosłych przyszedł czas na dzieci. Część artystyczna zaaranżowana była w formie wspomnień z kolejnych dekad począwszy od lat sześćdziesiątych, w których powstało nasze przedszkole, do dziś. Dzieci wierszem, piosenką i tańcem przedstawiły jak zmieniało się życie przedszkolne na przestrzeni 50 lat. Występy dzieci uświetnił kwartet wokalny Autem Firmasti - absolwenci naszego przedszkola.

DSC 0577

DSC 0546

DSC 0657

Niespodzianką było 50 kolorowych balonów wypuszczonych w niebo oraz tort urodzinowy, krojenie którego rozpoczął ks. biskup. W trakcie uroczystości dzieci wręczyły gościom drobne upominki, a rodzice okolicznościowe odznaki z logo przedszkola. Podczas części artystycznej wyświetlana była prezentacja multimedialna jako historia przedszkola w pigułce. Przeszłość przedszkolną bardziej szczegółową można było poznać oglądając wystawę fotograficzną. Na zakończenie jubileuszowych obchodów zaproszeni goście udali się na obiad, a w ogrodzie przedszkolnym rozpoczął się festyn rodzinny w ramach kampani "Postaw na rodzinę".

DSC 0728

DSC 0753

Organizacją zabaw dla dzieci zajmowało się Centrum Zabawy i Nauki "Inny Świat" z Białegostoku. Dzieci mogły bawić się na dmuchanym zamku, poskakać na trampolinie, pomalować buzię, pograć w gigantyczne gry i inne atrakcje. W kawiarence pod chmurką można było posilić się grilowaną kiełbaską, ciastem upieczonym przez rodziców oraz owocami.

DSC 0799

DSC 0781

Przygotowania do Złotego Jubileuszu rozpoczęły się dużo wcześniej. Zaangażowani byli wszyscy: dzieci, cały personel przedszkolny z panią dyrektor na czele, rodzice oraz współorganizatorzy i sponsorzy. Dzięki dobrej współpracy uroczystość się odbyła.

Sponsorzy i współorganizatorzy:

Urząd Gminy Sarnaki