Company Logo

PL - Time

Kto jest Online

Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.

Domowe zabawy

Makaron można malować farbkami, co jest dość pracochłonnym zajęciem lub bibułą. Do naczynka wkładamy fragment bibuły (około 2 cm) i zalewamy ciepłą wodą. Kiedy woda już się zabarwi, wrzucamy na kilka minut makaron, wyjmujemy i osuszamy (zdj. 1).
Równie dobrze, do barwienia makaronu można wykorzystać barwniki spożywcze. Taki produkt będzie można spożyć.

1️⃣ ŁOWIENIE RYBEK (zdj. 2)
Do tej zabawy potrzebny będzie makaron – rurki oraz plastikowe słomki, które można zagiąć.
Na stole swobodnie leży rozsypany makaron. Zadaniem dziecka jest „łowienie” makaronu za pomocą słomki i przekładanie go do pojemnika/miseczki. Zabawę można przeprowadzić na czas – kto w ciągu np. minuty złowi więcej rybek.
Wykorzystując kolorowy makaron, możemy ustalić, kto łowi jaki kolor.

2️⃣ DZIELENIE NA KOLORY (zdj. 3)
Ta zabawa skierowana jest do d z i e c i m ł o d s z y c h.
W pojemniku znajduje się kolorowy makaron. Obok leżą talerzyki odpowiadające kolorom makaronu (mogą być wycięte z papieru). Zadaniem dziecka jest posegregowanie makaronu do odpowiednich talerzyków – niebieski makaron do niebieskiego talerzyka, czerwony do czerwonego itd.).
D z i e c i s t a r s z e mogą makaron przeliczać i porównywać – jakiego koloru jest najwięcej? Którego najmniej? Więcej jest niebieskiego, czy czerwonego?, itp.

3️⃣ KOLOROWE SEKWENCJE
➡️ NA PŁASZCZYŹNIE (zdj. 4)
Rodzic przygotowuje karteczki z narysowanymi kolorowymi prostokątami. Dziecko losuje jedną. Jego zadaniem jest ułożenie kolorowego makaronu w taki sam sposób, jak został przedstawiony na kartce.
➡️ W PRZESTRZENI (zdj. 5)
Zabawa polega na tym samym, jednak dziecko układa makaron „w przestrzeni”, tj. na patyczku wbitym w kawałek plasteliny.

4️⃣ KOLOROWA BIŻUTERIA (zdj. 6, 7)
Kolorowe „rurki” to idealny element biżuterii. Potrzebny będzie do tego sznurek. Naszyjnik bądź bransoletka mogą być układane dowolnie – losowo lub według jakiegoś wzoru, np. niebieski, czerwony, czerwony, żółty, żółty, żółty, itd.

5️⃣ MAKARONOWE OBRAZKI (zdj. 8)
Makaron można także wykorzystać do robienia obrazków, laurek. Będą do tego potrzebne kartki (najlepiej techniczne), klej w tubce, pędzelek do smarowania.

6️⃣ KOLOROWE LAMPIONY (zdj. 9,10, 11)
Do tego zadania potrzebne będą 4 płytki makaronu do lasagne, farbki, klej.
Na makaronie malujemy farbkami wymyślne kolorowe wzory, następnie wszystkie kolory oddzielamy czarną farbą – na wzór witrażu. Wyschnięte płytki sklejamy ze sobą za pomocą kleju (najlepiej sprawdzi się ten na gorąco).
Do środka wkładamy świeczkę. Nasze efektowne lampiony są gotowe.

Udanej zabawy! 

 

                                                                                     zobacz na facebook

 

                                                                  ZABAWY Z GUZIKAMI

 

Bez wątpienia każda mama, babcia, czy też sąsiadka ma w domu GUZIKI. To właśnie je wykorzystamy do dzisiejszych zabaw.

1️⃣ Na początek przyjrzyjmy się guzikom. Jaki mają kształt? Co w domu ma taki sam kształt jak one? Do czego są nam potrzebne guziki? Czym różnią się między sobą?

2️⃣ Czas na trochę matematyki.
Zadaniem dziecka będzie podzielenie guzików na zbiory – na przykład ze względu na kolor, na wielkość (małe i duże guziki) lub liczbę oczek/dziurek. Starsze dzieci można poprosić o przeliczenie guzików w każdym zbiorze oraz porównanie – gdzie jest więcej? Gdzie mniej?

3️⃣ Guzikowe zygzaki
Do tej zabawy będą nam potrzebne kartki, długopis/flamaster oraz oczywiście guziki. Rodzic rysuje na całej kartce duży wzór - „zygzak”. Zadaniem dziecka jest ułożenie guzików wzdłuż narysowanego wzoru. Ćwiczenie można powtarzać wielokrotnie na różnych wzorach.

4️⃣ Gra w pchełki
Wiele osób zapewne kojarzy tę grę. Polega na naciskaniu krawędzi jednego guzika drugim tak, aby ten leżący na stole odskoczył. Grę można wykorzystać w dwóch wariantach:
➡️ KTO SZYBCIEJ
Potrzebne będą po 2 guziki dla każdego gracza. Wszyscy zaczynają w wyznaczonym miejscu na stole lub podłodze. Zadaniem graczy jest jak najszybsze „przeprowadzenie” guzika do mety. Wygrywa osoba, której guzik jako pierwszy przekroczy wyznaczoną linię.
➡️ KTO WIĘCEJ
Każdy z graczy posiada jeden guzik. Reszta guzików leży swobodnie na stole, wokół wyciętego z kartki kółka. Zadaniem graczy jest naciskanie na guziki tak, aby „wskakiwały” do niego. Wygrywa osoba, która wprowadzi do kółka więcej guzików.

5️⃣ Guzikowe korale
Przygotujcie nitkę oraz guziki. Zadaniem dziecka jest nawlekanie guzików na nitkę. Można stworzyć mamie lub babci piękne „guzikowe” korale lub bransoletkę.

MIŁEJ ZABAWY! smiley


 

 
Copyright©2012/P.Wróblewsk-Powered by Joomla!®. Designed by: free hosting solutions cheap reseller hosting Valid XHTML and CSS.